De IE-vouchers zijn terug: steun om jouw merk, model of octrooi te registreren

Publicatiedatum

Wil je jouw merk, model of octrooi registeren? Via een IE-voucher kan je een deel van de aanvraagkosten terugvorderen. Je kan deze Europese subsidie aanvragen tot 5 december 2025 of tot uitputting van de middelen. 

Europese steun

Als je je merk of model registreert, kan je via een IE-voucher van het SME Fund tot 75% van de aanvraagkosten terug krijgen. Het SME Fund is een initiatief van de Europese Commissie.

Waar kan je steun voor krijgen? 

Merken en modellen

Tot maximum 75 % met een maximum van € 700 per begunstigde. Deze tussenkomst kan gebruikt worden voor meerdere merk- en/of modelaanvragen.

  • Er is een terugbetaling mogelijk tot 75 % van de taksen (voor de aanvraag, bijkomende klassen, onderzoek, registratie en (uitstel van de) publicatie voor de registratie van merken en/of modellen in de Benelux (of andere nationale registraties) of in de EU.
  • Er is terugbetaling mogelijk tot 50 % van de taksen (voor aanvraag, aanwijzingstaksen EU en daarbuiten) voor het verkrijgen van internationale bescherming van merken en modellen via WIPO.

Octrooien

Nationale octrooien: tot max. 75% met een maximum van € 1.000. Terugbetaling tot 75 % voor:

  • de taksen gelinkt aan  een onderzoeksverslag inzake de stand van de techniek uitgevoerd door een nationaal bureau van een EU-lidstaat en/of het Visegrad Patent Institute (VPI);
  • de kosten voorafgaand aan de verlening van een octrooi (de kosten van indiening, zoekopdrachten en onderzoek);
  • de taksen voor verlening en publicatie met het oog op nationale bescherming in een EU-lidstaat.

EP- octrooien: tot max. 75 % met een maximum van € 2.500. Terugbetaling:

  • tot 75 % van de kosten voor indiening en zoekopdrachten in verband met Europese octrooien die aangevraagd worden bij het Europees OctrooiBureau (EOB).
  • tot 50 % van de juridische  kosten gemaakt voor het opstellen en indienen van Europese octrooiaanvragen tot max. € 1.500, afhankelijk van de toepasselijke kosten op nationaal niveau voor deze diensten. Volgende voorwaarden gelden:
    • de dienst omvat een Europese octrooiaanvraag opstellen en indienen;
    • de dienst is verleend door een (vereniging van) erkende gemachtigde(n) die in de EU is gevestigd en opgenomen in de officiële lijst van EOB;
    • het verzoek om terugbetaling moet binnen de vastgestelde termijnen online worden ingediend.

Kwekersrechten 

Terugbetaling tot 75% met een maximum van €1.500 van de online aanvraag-en onderzoekskosten voor de aanvraag van een communautair kwekersrecht via het Community Plant Variety Office (CPVO).

Zolang budget beschikbaar is 

Het SME Fund is beschikbaar tot 5 december 2025, of zolang het Europees budget beschikbaar is. Alle kmo's in de Europese Unie (Europese definitie) komen in aanmerking. Wacht dus niet tot het laatste moment om aan te vragen.

(!) Update 20/02/2025: Het budget voor octrooien en kwekersrechten is momenteel reeds uitgeput. Binnen enkele maanden wordt het budget weer aangevuld. 

Volg hier in onze Subsidiedatabank de laatste wijzigingen aan steunmogelijkheden voor intellectuele eigendom.

Hoe aanvragen?

De IE-vouchers vraag je online aan bij het SME Fund. Je vindt hier ook meer info over hoe dat in z'n werk gaat.

 

Bescherm jouw creaties

Weet jij welke intellectuele eigendomsrechten voor jouw bedrijf van toepassing zijn? Bekijk onze informatiepagina's over intellectuele eigendom via vlaio.be/IE

Heb je vragen of wil je meer informatie? Neem dan contact op met onze bedrijfsadviseurs. Geef hen gerust een seintje via ip@vlaio.be of stel jouw vragen tijdens een contactdag intellectuele eigendom.

 

Delen: