Corona omboekingspremie

Je kan deze subsidie niet meer aanvragen

Welke omboekingen komen in aanmerking?

Venster sluiten

Wat wordt verstaan onder een werkende vennoot?

Een werkende vennoot is actief in hoofd- of bijberoep in de onderneming.

Wat is een ticket?

Een toegangsbewijs per persoon en gelinkt aan de datum, plaats en eventueel tijdstip van een evenement.

Wat is een boeking?

Een aankoop van één of gezamenlijke aankoop van meerdere tickets door een persoon of een organisatie voor een evenement.

Wat is een omboeking?

Dit houdt de verplaatsing in van de boeking van een evenement naar een andere datum of het terugbetalen van de boeking als gevolg van de coronavirusmaatregelen, op initiatief van de organisator van het evenement.

Boekhoudkundig verlies voor de periode 1 april 2020 tot en met 30 juni 2021

Voor de genoemde periode van 15 maanden wordt het verlies berekend conform de resultaatberekening volgens code 9930 van de jaarrekening.

Evenementen waarvoor de betaling van het voorschot voor de organisatie van een evenement werd opgevraagd zijn uitgesloten van de corona-omboekingspremie. Wat betekent ‘opgevraagde betaling?

Wat betekent: ‘de initiële capaciteit per evenement bedraagt minimaal duizend tickets’?

Het aantal personen (capaciteit) dat kan deelnemen aan het event moet minimum 1000 zijn, wat overeenkomt met een minimum van 1000 tickets.

Wat betekent: ‘De steunaanvrager moet primaire omboekingen voor minstens tienduizend tickets kunnen voorleggen, voor in aanmerking komende evenementen’?

De aanvragende onderneming heeft voor minstens 10.000 aan aanvaardbare primaire omboekingen moeten doen en dat voor de verschillende evenementen waarvoor steun wordt gevraagd samen.

Komen startende onderneming in aanmerking? Kunnen ondernemingen een aanvraag indienen indien ze op moment van indiening actief zijn in de KBO?

Ondernemingen die op de datum van de subsidieaanvraag beschikken over een actieve exploitatiezetel in het Vlaamse Gewest conform de gegevens in de Kruispuntbank van Ondernemingen kunnen in een corona-omboekingspremie aanvragen. Maar een onderneming die werd opgericht na de periode waarbinnen de aanvaardbare omboekingen liggen, kan die omboekingen onmogelijk hebben uitgevoerd en zal in de praktijk dus geen corona-omboekingspremie toegekend krijgen.

Contact

Adres
Agentschap Innoveren & Ondernemen

Koning Albert II-laan 35 bus 12
1030 Brussel
België

Telefoon
E-mail