Wijzigingen aan Tax Shelter audiovisuele werken, podiumkunsten en videogames

FOD Financiën publiceerde op 8 september 2026 een nieuwe FAQ over het tax shelter stelsel voor videospellen. Voor videogames gelden dezelfde fiscale regels als voor audiovisuele producties en podiumkunsten, tenzij de wetgeving anders bepaalt. Deze FAQ bespreekt dan ook alleen de specifieke regels voor videogames en de afwijkingen ten opzichte van de andere Tax Shelter-regelingen.

FOD Financiën publiceerde op 6 mei 2026 een nieuwe FAQ over het tax shelter stelsel voor podiumproducties. Deze FAQ verduidelijkt wat wordt bedoeld met een nieuwe podiumproductie.

Sinds 1 januari 2023 is er nu ook een 'Tax shelter voor videogames'. Dit gunstig fiscaal regime wil producenten van videospellen ondersteunen. De ontwikkeling en de productie van videospellen moet hierbij de kernactiviteit van de onderneming zijn. De opbrengsten door de productie en exploitatie van videospellen moeten minstens 50% van de totale opbrengsten uitmaken. 

Ook een aantal fiscale versoepelingen voor deze maatregel worden verlengd tot eind september 2021. Je kan deze verlenging raadplegen in het Wetsontwerp houdende tijdelijke ondersteuningsmaatregelen ten gevolge van de COVID-19-pandemie (Hoofdstuk 7) op dekamer.be.

Ook een aantal fiscale versoepelingen voor deze maatregel worden verlengd tot eind september 2021. Zie persbericht Verlenging economische steunmaatregelen tot 30 september 2021.